| ArianaAry0000 a întrebat:

Exista Samsung galaxy s2 plus si exista si Samsung galaxy s2?
Adica e si s2 plus si s2?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Da,dar s2plus e mai prost pentru ca nu are gorilla glass si alte facilitati cum are cel normal.Singurul plus pe care il avea cand s-a lansat era android jelly bean dar apoi a aparut versiunea si pentru s2 normal si deci e inutil sa iti mai iei s2 plus mai ales ca are si o memorie foarte mica.
Eu il am pe cel normal si e foarte bun din toate punctele de vedere.

| ArianaAry0000 explică (pentru Bondarel99):

Multumesc! Ti-am dat funda.
Ps: care a aparut primul si care e diferenta de preturii?
Multumesc inca o data.

| Bondarel99 a răspuns (pentru ArianaAry0000):

S2 a aparut primul in 2011 si s2 plus in 2012 iar plus e cu vreo 200 lei mai ieftin. Uita-te pe eMAG, eu de acolo l-am luat.

| ArianaAry0000 explică (pentru Bondarel99):

Pai eu sunt in Italia... 200lei? Adica 2 milioane :o
Aici am auzit ca e vreo 300 €

| Bondarel99 a răspuns (pentru ArianaAry0000):

Am zis ca e cu vreo 200 lei mai ieftin adica costa in jur de 1200 lei, iar s2 normal costa in jur de 1400 lei.

6 răspunsuri:
| fictionperson a răspuns:

Da, exista ambele telefoane, diferenta dintre cele doua constand in faptul ca SII Plus vine cu versiune 4.1.2 de Android. preinstalata si ca are o memorie de doar 8 gb.