| Belllla a întrebat:

Hei, care sunt tarile vecine cele mai apropiate ale Californiei?

6 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Mexicul este singura tara vecina. Se mai invecineaza cu Arizona, Nevada si Oregon, dar alea sunt state americane ca si California.

| mogwtz a răspuns:

Oregon la nord.
Nevada la est.
Arizona la sud-est.
Baja California Mexic la sud.

| horia2012 a răspuns:

Statele vecine statului Californiei sunt:
Arizona, Nevada, Oregon.

| VixxPix a răspuns:

California nu e o tara, ci o regiune de pe coasta de vest a Statelor Unite, iar ca vecini SUA se invecineaza in nord cu Canada si in sud cu Mexic.

| PattyC a răspuns:

California este un stat din America, este vecina cu statele Arizona, Oregon, Nevada

| alexutza071 a răspuns:

Buna! din cate stiu eu sunt Arizona, Nevada si Oregon!