| DaRyUsS a întrebat:

Stiti un service unde se poate schimba sticla (touchscreen-ul) la telefonul Samsung Galaxy S6 Edge din Cluj-Napoca sau Bistrita? Am cautat peste tot dar cica nu se baga la asa ceva si ca poate sa imi scimbe dar cu tot cu display, care costa in jur de 12000 lei. Vreau da va spun ca mi e sparta doar sticla.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Trimite telefonul la un service Samsung autorizat (prin curier). Nu merită să te zgârcești pentru un astfel de model, riști să te alegi cu o cărămidă cam scumpă după „reparație".

| ToANewUnderstanding a răspuns:

Http://www.reparatii-ecran-lcd.com/samsung-galaxy-display/
Sunt din Cluj-Napoca, la ei mi-am reparat doua telefoane: un Samsung S3 mini si Samsung A5
Nu mi-au acordat prea multa incredere si timp de lucru precis, dar si-au facut treaba.