| Tinna_Cristina_1989 a întrebat:

Hey,daca trimit un colet prin posta in tara, cat costa? cat e taxa pe kg? si in cat timp ajunge?

Răspuns Câştigător
| Mihaitzz a răspuns:

Posta Romana
- colete interne sub 10 kg - 1 leu (tarif de inregistrare), plus 1 leu pentru fiecare kg;
- colete interne peste 10 kg - 1, 2 lei (tarif de inregistrare) si 1, 2 lei pentru fiecare kg peste 10 kg;
- colete externe - pretul difera in functie de tara de destinatie. Spre exemplu, pentru Germania se percepe un tarif de 7 lei (neprioritar) si 9, 3 lei (prioritar).

Salut!

3 răspunsuri:
| Andreeaaaaaaaaa a răspuns:

9 lei.

| Dragutzu_Vladutzu_1994 a răspuns:

9 lei si ajunge in 2-3 zile.
Funda?

| raresm99 a răspuns:

Uite aici... gasesti un tabel cu toate tarifele http://www.posta-romana.ro/......uri0.html.