| venusdoom a întrebat:

Trebuie sa trimit un colet in Italia prin posta. Stie cineva in cat timp ar putea ajunge?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar luni poti trimite, pana luni este inchis peste tot, de ajuns ajuge in cateva zile maxim o saptamină, coletul il trimiti cu confirmare de primire.

| venusdoom explică (pentru CristiDinBucuresti):

Stiu ca de abia luni se poate trimite, dar nu stiam ce sa ii zic omului legat de timpul de livrare.
Oricum cel la care trebuie sa ajunga coletul mi-a spus ceva de un cod prin care poate urmari coletul. Il gasesc pe factura sau trebuie sa intreb la posta?
Si stii cumva daca trebuie completat formular special sau doar cel normal?
Mersi happy

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cel puțin 14 zile. Acum, că se apropie sărbătorile, sunt foarte aglomerați, și ei nu se grăbesc. :(
Taxa expedierii o poți calcula de aici:
http://www.postaatlassib.ro/servicii/international/
Eu am trimis doar prin Atlassib, iar în două zile a ajuns la destinație, în stare excelentă. Dezavantajul e că taxa e puțin mai mare, dar măcar ajunge la destinație, foarte rapid și fără a fi deteriorat.
http://www.postaatlassib.ro/servicii/international/