| Feri5 a întrebat:

Hey! Dacă vreau să merg în excursie într-o țară din afara UE și nu sunt vaccinat, cum pot obține dovada că m-am vindecat de covid și am test negativ în ultimele 72 de ore? Îți trebuie exact ca certificatul de vaccinare ce se folosește în UE?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Testul covid il faci cu cele 72 ore inainte la un centru care elibereaza si in limba engleza si aia va fi dovada.

pasaportul ala verde sau cum se numeste nu este inca in vigoare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ești vaccinat nu te primește. Asta a fost. Acum ai nevoie de vaccin și de certificatul verde care îl poți scoate de pe situl dedicat.