| Florin_Claudiu_2000 a întrebat:

Imi poate recomanda si mie cineva o crema sau solutie ceva pentru indepartarea unor negi va rog mult?
Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu de ce dar si eu recomand inainte tot varianta medicului dermatolog

| Violleta2022 a răspuns:

Usturoiul este foarte-foarte eficient!
Se talie o feliuta de 1mm de usturoi dintr-un catel si se pune peste neg, cu partea umeda direct pe neg, acoperita cu un leucoplast, sau plasture. Se tine circa 10-20 min si apoi se arunca.
S-ar putea sa usture dupa 5-10 minute, dar incaerca sa rezisti cat poti.
Repeta procedura 2-3 zile la rand si apoi da-i pace, ca se usuca singur si dispare.
https://a1.ro/......87850.html

Din pacate, uleiul de ricin, uleiul de arbore de ceai (tea tree oil), uleiul de eucalipt si uleiul de cocos NU au functionat pentru negi, doar usturoiul proaspat a functionat si a dat rezultate fiind folosit pe neg doar 2-3 zile.

| carevaescu a răspuns:

Sunt mai multe tipuri de negi (mai multi virusi ce cauzeaza negi).

Daca au la farmacia ta, acid salicilic 17% - 40%

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Verolit, da rezultate foarte bune.

| KovacsB a răspuns:

Dermatolog dureaza 5 minute.

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, pentru negi o soluție este ulei de ricin.

| Torrpi a răspuns:

Mai bine mergi la medic. Cu negii poti sa faci mai rau daca umbli la ei.