| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru cunoscatori, nu amatori! Cum pot trimite niste acte in strainatate prin posta romana? toate detaliile: ambalare, felul trimiterii etc. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

E o trimitere speciala, Scrisoare cu continut declarat (cred) si cu o lista de inventar. Cei de la un oficiu postal iti spun cel mai bine. Fiind vorba de acte nu risca sa le pierzi.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Prin fax

| MihaelaDart a răspuns:

Se pot trimite si prin firmele de transport gen Romfour sunt foarte seriosi. Daca ai acte le pui in plic, cand ajungi la firma, ei iti vor lipii o hartie cu numele, adresa, numele de telefon persoanei care le va ridica. Nu mi-am ghidat niciodata parintii sa trimite acte cu Posta Romana, nu am incredere in primul rand si face foarte mult, pe cand cu autocarul pana in Grecia cand au trimis mi-a ajuns intr-o zi, iar in Germania unde locuiesc acum in 2 zile jumatate. Romfour-ul aduce pana la usa persoanei, ii poti contacta de pe site http://romfour-tur.ro/servicii/coletarie-nationala-si-internationala/