| Adinutzzaa a întrebat:

La ce varsta ai voie sa stai in dreapta soferului?

12 răspunsuri:
| beea8o8 a răspuns:

De la 14 ani(de cand ai buletin).

| Geo_GeOrgy_1999 a răspuns:

De la 14 ani

| andrutza2013 a răspuns:

De la 14 ani, dar eu stau de la 10 ani.

| Razvan03Andrei a răspuns:

De la 14 ani.

| vladutGAMER a răspuns:

Toti ati gresit se da voie de la 12 ani pe tatal meu l-a oprit cand eu aveam 12 ani.ma intrebat cati ani am si nu a zis nimic.am intrebat si un politist si se da voie de la 12 ani

| voineapaula a răspuns:

14 ani

| Şarap a răspuns:

De la 12 ani.
Art. 97. - (1) Copiii cu varsta sub 12 ani sau cu inaltimea sub 150 cm trebuie sa poarte centuri de siguranta adaptate greutatii si dimensiunilor lor, iar cei cu varsta sub 3 ani se transporta numai in dispozitive de retinere omologate. (Ordonanta de urgenta nr. 195/2002 privind circulatia pe drumurile publice)

| AnneღU a răspuns:

Conform legii, daca ai cel putin 12 ani, poti merge si in scaunul masinii chiar langa sofer, obligatoriu cu centura "pusa".

| ღAngiießăă a răspuns:

14 ani frăţiwear.

| BlitzLikeXd a răspuns:

14 ani

| ρίтιкa a răspuns:

De la 14 cand iti faci buletinul dar eu stau in fata de la 10

| OnuOnulică a răspuns:

14.