| Genevaaa a întrebat:

Lacul de unghii eveline ajuta doar la cresterea unghiilor sau le si trateaza? Pentru ca nu prea imi cresc, se rup repede, exfoliaza

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pai ajuta sa nu se mai exfolieze si sa nu se mai rupa deci automat ele fiind tratate vor creste cum trebuie.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Lacul de unghii NU ajuta nici la cresterea unghiilor si nici la tratarea lor, fiindca asta o fac hormonii tai.
Lacul de unghii protejeaza unghia, dar nu o trateaza si nici hraneste, dimpotriva, in unele cazuri o macina sau o afecteaza chimic, in special lacurile semipermanente, care se pun cu ajutorul lampii UV.
Parul si unghiile cresc hormonal!