| bulaid a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu un sfat pentru curatare cojoc natural? La curatatorie nu isi asuma nimeni riscul. Multumesc.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, sa nu-l speli cu apa! Si eu m-am lovit de aceeasi problema. Cojocari nu mai sint (cel putin in zona mea). Cu gluga am testat spalatul. S-a intarit si stricat. Ar fi niste metode cu neofalina dar exista riscul intoxicatiei sau a unui mic incendiu daca o faci in casa. Se mai poate curata cu faina de porumb daca ai multa rabdare sa-l freci (fata-dos).