| MasterOfShadown a întrebat:

Nu pot sa mai intru pe contul meu de e-mail, îmi zice sa răspund la o întrebare care presupun ca e de când am făcut contul, și nu am pus numarul de telefon sau o adresa alternativa, parola o știu, știe cineva cum as putea să-l recuperez sau ceva pentru ca am multe chestii pe cont.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

De aceea se pune nr de telefon sau mail alternativ, pentru a securiza contul respectiv. Au fost niste atacuri cibernetice in ultimul timp si s-a cerut, in repetate randuri, schimbarea parolelor de mail cu unele mai sofisticate, greu de spart. Probabil parola ta e una vulnerabila si de aceea nu te lasa sa folosesti contul. Sau poate nu l-ai deschis de mult timp. Nu poti decat sa reincerci accesarea adresei de mail.
Daca nu cunosti raspunsul la intrebarea de securitate (metoda mai veche de verificare), contul e ca si pierdut si nu poti decat sa-ti faci o alta adresa, pe care s-o securizezi ca la carte.

1 răspuns:
| MasterOfShadown explică (pentru dannyel86):

Ok mersi