| NevermindXEXEXD a întrebat:

Pentru cei care calatoresc cu avionul. De pe ce site va luat biletele? Cat ar costa 2 bilete pentru adulti, fara bagaje ruta Bucuresti-madrid in perioada 13-23 mai( ma refer un zbor in una din zilele cuprinse in intervalul ala de timp) Doar dus.

5 răspunsuri:
| Vanishgold a răspuns:

Nu cumpar mereu de pe acelasi. Mai mult conteaza si cu cat timp inainte cumperi biletele, perioada in care vrei sa pleci cat si destinatia si aeroportul din care alegi sa pleci. Azi poate sa te coste 60 de euro si la inceputul lunii mai poate sa depaseasca 500 de euro.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu cumpar mereu doar direct de pe site ul companiei aeriene. Nu vad rostul sa iau prin intermediari.

Cat despre pret, vezi ce companii au ruta asta si cauti

| JackR a răspuns:

Incearca vola.ro

Am cautat de curiozitate si am gasit un zbor RyanAir, pe 13 mai, Bucuresti-Madrid, 50 Euro biletele si 30 Euro taxa de serviciu, adica 80 Euro. Pretul este pentru doi adulti.

Uite aici: https://www. vola.ro/flight_search/from/Bucuresti/to/Madrid/from_code/BUH/to_code/MAD/dd/2018-05-13/rd/2018-01-18/ad/2/ow/1

| Alexand3ru1 a răspuns:

Wizz Air.ro

| mihai69 a răspuns:

Mergi direct pe site-urile companiilor aeriene - nu mai plătești comisioane aiurea.
Am folosit Wizz și Ryan până acum, dar e posibil să merg și cu alții. Depinde de oferte.