| Y2k a întrebat:

Pentru procesor intel celeron 2.60 ce placa video ar fi buna Ati radeon sau Nvidia? Cel mai bun raspuns funda. Multumesc

Răspuns Câştigător
| trustbogdan a răspuns:

Nu conteaza, procesorul e destul de slabut. Poti merge si pe ATI si pe nVidia. Ai de gand sa cumperi o placa video noua? Lasa niste detalii in legatura cu placa de baza ce suporta PCI-E sau AGP?, cata memorie RAM ai?
Bogdan26 ce spui tu acolo spui aberatii.

1 răspuns:
| Bogdanux a răspuns:

In cazul asta recomand Nvidia, ar face o combinatie bunicica cu procesorul tau. Daca aveai AMD, ar fi mers mai bine cu ATIhappy.