| llleo a întrebat:

Poti sa-ti faci card bancar si fara buletin? cu certificatul nu se poate?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, pasaport da

| zilog a răspuns:

Iti dau 1 milion de euro banul jos dacă reușești să faci așa ceva!
Toate băncile din România vor să vadă buletinul si nu ii intereseaza pe ei de certificatul tău de naștere!

Cum ar fi să poată toti mafiotii criminalii si teroristii să isi sfaca conturi bancare pe numele pisicii sa poata trasfera armament vapoate arme nucleare... prin contrurile respective fara să ii intrebe nimeni cum ii cheamă!

Dacă vrei un card care se face mai usor de exemplu daca nu ai casa pe numele tău asta se mai poate rezolva la MONESE
de exemplu tu ai adresa pe Vaslui dar stai in chirie intr-un apartament din Bucuresti unde ai facut contract ori la apa ori la lumina ori la internet ori la telefonul fix si poti prezenta acel contract fact pe adresa respectiva unde locuiesti in Bucuresti
ei iti fac un card bancar cu adresa din Bucuresti
dar cam atâta tot ca si exceptii

Sau să zicem că ești din altă țaraă dar ai reușit să îti faci un contract la ceva la apă la gunoi la lumină la ceva pe numele tău pe o adresa din România
Atunci cei de la Monese te iartă ca nu ai casa ta in România si te crede in baza prezenării aceelui contract că tu locuiești la acea adresă.
De preferat să te afli la adresa respectivă si să deții pașaport biometric si sa ai GPS-ul pornit in momentul in care iti faci cont on-line la ei
pentru că o sa te pună să scanezi cu telefonul NFC-ul din pașaport
si o să te pună șă îți faci și o poză
si tu dacă nu ai gps-ul deschis în momentul in care iti faci poza respectivă ei o să te pună să trimiți pașaportul la o adresă ca să îl verifice că există în realitate.
Mă refer să te afli la adresa unde ai tu contractul de apă sau de internet sau de gaze când completezi formularul la monese!

cam asta este singura posibilitate sa iti faci card bancar pe o alta adresa fata de cea din buletin.

dar nimeni de la banca din România nu vrea sa iti faca card bancar asa pe ce!? De unde să știe că tu nu ai comis crime împotriva umanității?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salutare!

Nu cred ca merge, iti trebuie buletin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de certificat. Daca ai certificat de șmecher stampilat, ai voie.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este posibil sa-ti deschizi cont bancar fara un act de identitate.
Certfificatul de nastere nu este act de identitate, desii este un document legal care atesta doar ca te-ai nascut, la data, ziua si anul respectiv din parintii (cu numele lor) si locatia respectiva.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| NunuNini a răspuns:

Nu, nu, nu.