| random1620 a întrebat:

La ce varsta iti poti face un card bancar?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti obtine card de debit de la varsta de 14 ani. Cat timp esti minor trebuie sa mergi la banca, pentru obtinerea cardului, impreuna cu un parinte, ambii cu cartea de identitate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

14 ani. Un card nu se face separat, el este legat de un cont bancar, la o bancă.

| GabiDumitrescu a răspuns:

De la 2 ani, lol. Nu stiu exact cit e varsta, dar am facut card Revolut pe numele fiica-mii si nu avea nici 10 ani cand i l-am facut. https://www.revolut.com/get-junior-card

| Lukasssz a răspuns:

Cred ca de la 14 ani.

| mastadont a răspuns:

De la 14 ani cred. Până la 18 ani însă ai nevoie de un împuternicit pe contul tău fiindcă ești minor, unul din părinți de exemplu. Eu am card de la 16 ani și așa am fost nevoit să procedez.

| isemilia a răspuns:

14 ani.