| cuib a întrebat:

Sal,
Ce compononte ar terbuii sa aiba un calculator pe care sa ruleze bine programe de grafica 2d si 3d. (ex: AutoCad, Inventor...)

3 răspunsuri:
| DANI_1590 a răspuns:

Un procesor puternic cu cat mai multe nuclee (http://shop.amd.com/us/All/Detail/Processor/FD8320FRHKBOX) si o placa video de performanta medie

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mult ram si o placa video buna

| cuib explică:

DANI_1590 crezi ca-mi poti recomanda un sistem de pe site-ul www.amazon.de, cel mai probabil de pe acest site o sa-mi cumpar calculatorul