| andreirobert15 a întrebat:

cand cumperi un bilet de avion de la blue air online te pune sa selectezi modalitatea de plata!
ce inseamna transfer bancar si cum se plateste prin serviciul acesta?
FUNDA!

3 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Pai, transferul bancar e... transfer bancar. laughing De obicei iti da un cod IBAN cu care trebuie sa te duci la banca si sa bagi o anumita suma (adica pretul biletului avionului in cazul de fata) in el.

Ce trebuie sa ai cand te duci sa faci un astfel de transfer? Codul IBAN al firmei, numele firmei, si codul de inregistrare fiscala a firmei.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transfer bancar inseamna ca platesti prin banca, respectiv din contul tau in contul Blue Air, asta bineinteles daca ai cont la banca. De asemenea se poate plati si depunand suma in contul Blue Air.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la banca cu codul iban si depui banii