| ManeaIonut a întrebat:

nu imi merge microfonul si cineva mi-a spus ca trebuie sa scriu seria la laptop pe google si ceva de audio dar nu am gasit nimic...am windows 7 si seria la laptop este ASUS Pro59L...dau funda pentru cine ma rezolvawinking

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

Nu-ti trebuie serie sau altceva, driverul de sunet instalat e suficient.
Clic dreapta pe pictograma de sunet\dispozitive de inregistrare\in fereastra deschisa apare daca microfonul este detectat (semnalat verde)\clic pe el si maresti volumul microfonului\apply\ok.Atat.
Nu e semnalat cu verde, microfonul nu e detectat.Problema nu e de la pc, cablul intrerupt, microfonul defect.

2 răspunsuri:
| Banica_Emi_1993 a răspuns:

Ma sti dc nu merge pentru ca n-are picoare laughing

| XyulyX a răspuns:

Sihastrul mie imi detecteaza microfonul dar pur si simplu nu se aude.ii dat la maxim volumul si nu este pe mut... ce sa fac? ( ma pc)