| Sandu3 a întrebat:

Salut.Am o intrebare referitor la programul RABLA pentru electrocasnice.Stiu ca trebuie sa ai un voucher cu care cumperi un obiect nou la schimb cu unul vechi.Mi-as cumpara o tableta dar nu am una veche. Daca obtin un voucher as putea achizitiona o tableta desi nu am una veche la schimb? Stie cineva raspunsul? Poate a fost in situatia asta in anii precedenti si ar putea sa-mi spuna daca pot sa iau o tableta fara una veche la schimb, daca totusi posed un voucher?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sper ca ai inteles bine ca nu se face schimb pe schimb. Ti se da un voucher electronic, in cazul tabletelor este vorba de 300 de lei.
Citeste aici: https://www.tribuna.ro/......55415.html

| Sandu3 explică (pentru darrio2007):

Intrebarea mea era daca voi primi tableta in schimbul a nimic.Doar voucherul.N-am tableta veche.

| darrio2007 a răspuns (pentru Sandu3):

Nu vei primi. Va trebui sa o cumperi cu pretul afisat la raft.