| IchimRazvan a întrebat:

Am o problema cu cardul. Nu am mai cumparat pana acum online si la validarea comenzii imi spune sa scriu numarul cardului. Cvv ul si codul de securitate. Stiu care sunt si unde se afla ideea e ca atunci cand vreau sa mi scriu numarul cardului efectiv dupa primele 3 cifre nu mai pot sa scriu si se fac rosii ca si cum este ceva incorect. De ce?

Răspuns Câştigător
| croissant a răspuns:

Este posibil sa nu ai activat platile online. Suna la bancomat!

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Poate ca de fapt nu stii care sunt si unde se afla... happy

| darrio2007 a răspuns (pentru croissant):

Să-mi dai si mie numărul bancomatului. Are si pagină de Facebook? Să-l adaug in lista de prieteni.

| darrio2007 a răspuns:

Vezi ca scrie pe el data pana cand este valabil. Verifică.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil nu scrii ce trebuie unde trebuie

| mihai69 a răspuns:

Sau (cel mai probabil) seria cardului tău este una care „spune" din capul locului că nu este un card folosit la plăți online. (sau cum se spune, acceptat).