| tomoiagaioan a întrebat:

As vrea sa imi spuneti ce se intampla cu laptopul meu!
Cand il pornesc,se incarca foarte greu,iar dupa aceea,programele se pornec foarte greu; iar sunetul de pornire si atunci cand ascult muzica merge cu intreruperi, sacadat!
Nu inteleg ce are!
Imi puteti da un sfat?
Funda!

Răspuns Câştigător
| gir861 a răspuns:

Dacă ai Windows, foarte probabil este virusat sau are regiștrii încărcați. S-ar putea să necesite și o defragmentare.
Dacă se încinge foarte tare, trebuie demontat și curățat.
Eu l-aș curăța și aș pune Linux pe el.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| RewerDivli a răspuns:

Poate sa fie de la Driverele de sunet

Dar in locu tau as instala din nou Windowsul si as baga toate Driverele

Sau du-te cu el daca mai ai garantie!

Cred ca te-am ajutat

| Openquestions a răspuns:

Mie mi s-a intamplat acelasi lucru cu calculatorul dupa ce am luat antivirus, fai reinstalre de windows.

| D3letrix a răspuns:

1.Defragment Disk.(search)
2. Disk cleanup
3.Antivirus Scan

Mai mult de 40% ar putea fi de la virusi. Daca nu, restul doar din cauza ca ai prea multe prin pc sau de ce nu, un Windows Update, sa ai driverele la zi dupa 1, 2, 3.

Daca nici asa nu o ia, reinstall your OSwinking

| tomoiagaioan explică (pentru gir861):

Asa e! Se incinge destul de tare!
O sa-l duc la curatare si o sa-mi reinstalez windows-us!
Mersi mult pentru raspuns!