| poilkjmnb a întrebat:

Salut, de cand mi-am bagat windows7 nu imi mai merge sa descarc jocuri de pe internet (ex metin2 gta...etc) cand le descarc si le instalez vreau sa intru in joc sa ma joc dar imi da eroare, iar cand vreau sa ma joc jocuri de pe un cd tot asa imi apare eroare cand il deschid si nu stiu ce are ma puteti ajuta? dau o mare FUNDA

5 răspunsuri:
| JuStKid a răspuns:

Ce fel de eroare. Nu ai instalat Driver-ul Video( Cea mai des intalnita problema!)

| bestboylau a răspuns:

Ce scrie in Eroare? Poate fi de la multe chestii! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu... Windows 7, NU este bun pentru jocuri.Acest windows este pentru munca, lucrari.Pentru jocuri poti sa iti bagi Windows XP service pack 2 sau 3. Daca ai win 7 la jocuri iti cere 2 GB, dar la windows xp sp2, sp3 iti cere 512-1 GB ram, asa ca baga windows xp. funda?

| poilkjmnb explică:

O eroare ca de exemplu: (Eroare: Could not init 3D sistem. Shader Model 2.0 is required. Please install the latest video drivers.

| poilkjmnb explică (pentru JuStKid):

Cum il instalez da-mi un link sau explica-mi te rog