| HustlerM a întrebat:

De unde-mi pot elibera permis de pescuit (nu sportiv) si unde pot afla informatii legate de perioada in care se poate pescui/ limita de kg pe zi etc?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

La Asociatia Nationala a Vanatorilor si Pescarilor Sportivi poti scoate permis de pescuit pentru apele de ses si de munte, care apartin domeniului statului. Regulile ti le comunica la eliberarea permiselor sau la cerere.

La pescariile particulare regulile sunt facute de proprietar: platesti si ai dreptul un timp sa pescuiesti, ti-i dat limita de greutate a pestilor ce poti duce acasa si ce trebuie sa arunci inapoi etc.