| ANONIMVGB a întrebat:

Salut, m-am hotarat sa plec in afara tarii, mai exact in Spania la munca, am si eu o intrebare daca imi fac contract pe 6 luni, pot pleca mai devreme?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca ai bani pentru chirie și întreținerea de zi cu zi, nu te tine nimeni cu forța în țară.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În Spania poți pleca oricând. Urci în autocar și te-ai dus. Nu te întreabă nimeni de contract de muncă.

| darrio2007 a răspuns:

Daca pleci sa muncesti la negru nu ai nevoie de contract de munca.

| Bizon95 a răspuns:

Nu inteleg intrebarea!
sa pleci mai devreme decat... CE?
daca ti-ai facut contract pe 6 luni care ar incepe peste 2 luni (ca nu ai scris nimic de genul asta) si vrei sa pleci de acum, ce te-ar retine foarte exact? (evident in afara de banii de trait acolo astea 2 luni)