| AntoniSoulesOne a întrebat:

Salut, miercuri trebuia sa imi ajunga o comanda prin fan courier, nu am primit nimic, am sunat la ei vineri dimineata si mi s-a spus ca va fi livrata vineri pentru ca ieri nu au avut timp si chestii, (motive banale) si nu am primit nimic. si astazi imi piere speranta sa primesc comanda, Stiti daca se intampla ceva daca nu mai ridic comanda si nici nu platesc? pentru ca m-au tinut acasa aproape o saptamana degeaba, si nu mai am chef de primit nici o comanda.

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Nu se intampla nimic, chiar e un motiv foarte bun de a nu ridica comanda si de a face o reclamatie.

| sierra1 a răspuns:

Legal poți refuza dar probabil intri pe lista gri a firmei de unde ai comandat produsul. Si cum ăștia mai fac schimb de date între ei...

| AmazingONEx a răspuns:

Absolut nimic, nu ridici comanda, deci n-are rost sa le dai banii, dar ai putea sa suni la ei sa le soui ca daca comanda n va fi livrata in(alegi tu perioada)sa le souyi ca vei renunta la ea, SPER CA TE-AM AJUTAT!