| ElenaSt2011 a întrebat:

Puteti va rog sa imi scrieti cum pot ajunge de la gara centrala - numita? Bucuresti Nord (cred) (mai concret, ultima statie a garii din Bucuresti - unde este si capat de linie) pe soseaua Mihai Bravu nr. 62A, Sector 2 Cladirea Spectrum?

Trebuie sa jung saptamana viitoare la sediul agentiei de turism Europa Travel.

Va rog sa imi scrieti care metrou pot lua din gara si cate statii trebuie sa calatoresc pentru a ajunge pe soseaua Mihai Bravu (sau cat mai aproape de aceasta destinatie).

Eventual care autobus/ tramvai (care au statii in apropierea garii) si aproximativ cate statii trebuie sa calatoresc pentru a ajunge in soseaua Mihai Bravu nr. 62A, Sector 2 Cladirea Spectrum - sau macar in apropiere de aceasta.

Daca exista niste puncte de reper importante in acea zona, (de exemplu: sedii ale unor institutii importante, etc.) care ma pot ajuta sa gasesc mai usor sediul agentiei Europa Travel, m-ar ajuta enorm.

Mentionez ca nu am deloc rudenii, cunostinte sau prieteni care sa locuiasca in Bucuresti, deci nu am la cine sa apelez.

Le multumesc respectuos si anticipat tuturor celor care imi vor raspunde.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

CEl mai simplu este sa iei tramvaiul 46 chiar din fata Garii si sa Cobori la statia Bulevardul Ferdinand (a 13-a statie): http://www.ratb.ro/v_tramvai.php
Vei avea apoi sa te intorci foarte putin, vreo 300 de metri. Daca te uiti pe dreapta, vei vedea Cladirea Spectrum inainte sa cobori (are o reclama marisoara la un restaurant chinezesc, Peking Duck sau ceva de genul asta). Imediat dupa ea va fi Liceul Iulia Hasdeu (mare, galben), apoi treci intersectia si tramvaiul opreste.
Mai poti incerca cu metroul, il iei in directia Piata Victoriei, cobori la statia Obor (a treia) si mai mergi catre Piata Iancului vreo 300 de metri (intrebi directia, oricien stie sa iti spuna)

2 răspunsuri:
| asperger3 a răspuns:

Https://www.google.ro/.......5z/data=! 4m14! 4m13! 1m5! 1m1! 1s0x40b201fb577dc52b:0xdc2d657197df3bcd! 2m2! 1d26. 075029! 2d44. 4458411! 1m5! 1m1! 1s0x40b1f8cd7ae5519d:0xe89f3cca3bfe4b26! 2m2! 1d26. 1270085! 2d44. 4449959! 3e3