| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

Eu sunt din provincie si trebuie sa ajung la Spitalul Victor Babes in Bucuresti.O sa vin cu trenul.Din Gara de Nord pana pe soseaua Mihai Bravu cu ce autobuz pot sa merg? Sau daca merg cu taxiul este departe? Multumesc

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Cel mai avantajos preț este cel cu metroul. Gara de Nord - Piața Muncii. Un ticket cu două călătorii costă 5 RON. De la Piața Muncii până la spital mai sunt 400 de metri, pe care poți să îi parcurgi pe jos.

| Holiday a răspuns (pentru wpetterssone):

De fapt, chiar, nu trebuie sa schimbe metroul...eh, daca nu prea folosesc...intr-adevar e direct, deci in 15 min e acolo.happy

| wpetterssone a răspuns (pentru Holiday):

Eu nu am fost niciodată în București, și deci, nici nu am călătorit cu metroul.

5 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Metroul Gara de Nord - Piata Victoriei (1 statie), apoi schimbi metroul si il iei Piata Victoriei - Piata Muncii (4 statii)
2, 5 lei
De la Piata Muncii sunt vreo 3-4 minute de mers pe jos.

| Hammurabi a răspuns:

Gara de Nord pâna în Mihai Bravu, între 30 și 40 lei taxiul.

| alina2k18 a răspuns:

Metroul te duce direct de la gara la piata muncii cum au zis colegii.
Mai mergi 5minute pe jos dupa aia si pac esti la spital.