| anonim_4396 a întrebat:

am o nelamurire, am facut comanda la o placuta RAM de 4 Gb la 1333 Mhz, intrebarea mea este imi va merge daca eu am procesorul Intel celeron e3400 2.80 Ghz Dual core la 800 de Mhz? Sau daca imi va merge dar imi va merge la acei 800 de Mhz?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| dariusel a răspuns (pentru Lucian15125):

Pai placa mea de baza suporta si 1333 am si ram ddr2 si ddr3 pe placa de baza, memoria comandata este Kingmax 4gb 1333Mhz, http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/g41m-p33-combo/
aici este placa de baza

| dariusel a răspuns (pentru dariusel):

Si este Ddr3 ce-a comandata, am uitat sa specific, adica asta http://www.emag.ro/......EDFJ2BBBM/

Răspuns utilizator avertizat
| dariusel a răspuns (pentru Lucian15125):

Da asta stiu, doar ca pe mine ma intresa sa stiu daca imi va functiona la acea frecventa adica 1333 mhz, fiind procesorul la 800, asta era curiozitatea mea

Răspuns utilizator avertizat
| dariusel a răspuns (pentru Lucian15125):

Ba da merg, si inca merg oke, nu stiu cum sa-ti zicwinking, am jucat nfs rivals medii spre max, nfs the run la setari maxime, gta 4, pes 2014, max payne 3, battlefield 4, bineinteles ajutat de o placa video de 4 GB Ati radeon 7750

Răspuns utilizator avertizat
| dariusel a răspuns (pentru Lucian15125):

Da are 4 Gb, de ce as minti? la monitorul asta o folosesc http://www.lg.com/pa_en/monitors/lg-E2260/technical-specifications
Dar si la un Tv de 102 Cm prin Hd-mi, Iar toate astea alimentate de o sursa de 650 W :*

Răspuns utilizator avertizat
| dariusel a răspuns (pentru Lucian15125):

6Gb, dar ddr2, o placuta de 4Gb si una de 2 Gb, firme diferite nu le stiu laughing, tocmai de aceea am pus intrebarea asta, ca vreau sa trec la ddr3 pentru ca pe viitor sa pot baga mai multi ram in pc, ca sunt mai ieftini ddr 3, nu ca ddr2 sad

| dariusel a răspuns (pentru Lucian15125):

Si daca nu ma insel, ceea ce nu cred, asta e placa video http://www.amazon.co.uk/......d_sxp_f_pt

Răspuns utilizator avertizat
| dariusel a răspuns (pentru Lucian15125):

2.8 ca il tin in overclockwinking!, uneori chiar si in 3 Ghz ..si se misca relativ bine, e foarte stabil, cred ca ar merge si mai mult laughing)