| MeMe123 a întrebat:

SALUT TPU am un TV Samsung LE40D503, vreau sa vad ceva filme de pe stick pe el dar nu mi le citeste... bag sticul si imi spune ca este gol...ce trebuie sa fac ca sa mearga..pls help
ACESTA ESTE TV-ul:http://www.samsung.com/......7WXBT-spec

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu cred ca tv-ul e vinovat, eu am un LG. Din cate mi-am dat seama vrea filmele doar in format avi si subtitrarea cu extensia txt. Chiar daca e sub, o schimb in txt si merge fara griji. Poate tu descarci filmele in format HD, mkv parca era extensia, si e posibil sa nu ti le vada.

Ai incercat si cu alt stick? poate are stickul probleme.

| AlexanderAdrian a răspuns:

P.S. Am descarcat manualul in format pdf si acolo se vorbeste doar despre poze si muzica redate de pe USB. Mi se pare ciudat sa nu redea filme dar oricine s-ar uita la acel manual ar trage aceeasi concluzie, ca nu e facut sa redea si filme de pe usb.