| boooooring a întrebat:

As dori sa stiu ce acte necesare imi trebuiesc pentru a beneficia de programul "Bani de liceu"?

4 răspunsuri:
| AlexSadik a răspuns:

Pai trebuie sa nu ai locuinta sa stai la vecini si sa nu ai bani de caiete, la mine a mers dar trebuia sa mi dau mereu jos ceasul si lantul de argint de la gat cand ma intalneam cu diriga', incearca

| 7 a răspuns:

De banii de liceu beneficiezi doar daca nu depasesti o anumita suma de bani, nu trebuie sa stai la veciniwinking

| TipulVerde a răspuns:

Cel mai important act este investigatia sociala sau cum ii spune. Adica iti trebuie o hartie de la primarie cum ca o duci rau. Nu mai stiu de unde o iei, intreaba la secretariatul tau. Apoi iti mai trebuiesc adeverinte de venit sau ocazionalele copii dupa buletine sau mai stiu eu ce. Dar cea mai cea este investigatia aia sociala. Mi-am adus aminte: mai exact se numeste Ancheta Sociala. big grin

| naomi_7350 a răspuns:

E nevoie sa ai venit max 150 RON pe membru de familie, iar in cazul in care beneficiezi de el nu ai voie sa ai mai mult de 20 de absente nemotivate pe an.