| Iuli4you a întrebat:

Daca am ramas corijent si iau sa zicem 5 la scris si 4 la oral, este 4.50.Se rotunjeste 5 sau ramane 4.50 si sunt repetent?

4 răspunsuri:
| Andreea_Irina_1993 a răspuns:

Buna. eu nu am ramas corijenta nici-o data dar din cate stiu de la alti colegi ca media nu se rotunjeste trebuie sa ai 5 si la scris si la oral

| ioanaioana a răspuns:

Nu, din pacate nu se rotunjeste

| geani444 a răspuns:

Nici eu nu am fost niciodata corigent dar am auzit de la colegi ca nu se rotunjeste deci ramane 4.50 si ca sa treci clasa iti trebuie 5

| Danzell a răspuns:

4.5 e 4.5 chestia asta cu rotunjitul e doar o indulgenta pe care profesorii nu ar trebui sa o faca.