| Grd_Floryn_1991 a întrebat:

De curand am cumparat o placa video Gigabyte Geforge GT420 2GB ddr3 128-bit : http://www.gigabyte.com.ro/products/product-page.aspx?pi d=4892#ov
Dar nu imi functioneaza, imi apare ecranul negru, am calculator HP, placa de baza AMD cu chipset 785G, procesor AMD phenom II X2 B55 3.0GHz, 4gb ram ddr3 si sursa (power supply) de 320W, eu m-am gandit ca s-ar putea sa fie din cauza sursei, adica este prea slaba sursa. Astept raspunsuri. Multumesc

1 răspuns:
| LasleaIoan1972 a răspuns:

Sursa e cam slabuta 320w care reali ar fi cam 200-250w
pune o alta sursa, daca face la fel, pune o placa video buna din alt calculator si vezi daca nu are placa de baza ceva, daca este ok, schimba sursa cu una mai puternica cam 500w sigur o sa fie ok