| anonim_4396 a întrebat:

Sunt într-o situație cam complicata.
Problema ar fi ca nu am unde sa locuiesc, am venit din străinătate și mi-am cautat o chirie cât mai ieftina pana în vreo 100 eur căci nu prea stau chiar asa bine cu banii însă nu am găsit, toate sunt peste 150
Prieteni nu prea am pe aici sa zici ca m-ar putea ajuta sau sa stau la ei.
Momentan m-am cazat la o pensiune dar nu prea stau bine cu banii...
Ce as putea face?
Va rog rog am nevoie urgent de niște sfaturi

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergi la crucea rosie pana te angajezi

Bula
| Bula a răspuns:

In functie de ce stii sa faci, iti cauti un loc de munca care ofera si cazare + masa.
Poti gasi asemenea locuri in domeniul constructiilor, la gospodarii /ferme taranesti mari, etc.
Asa iti raman si banii din salariu si nu trebuie sa le cheltuiesti pentru cazare-masa-utilitati.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orașul?

| Denisa0954 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa ti iei o chirie cu 150 euro si sa ti cauti ceva de munca. Sa stai pe la pensiuni nu e o soluție. Adică 5 nopti la pensiune inseamna cam o lună de chirie

| Mogiojojo a răspuns:

Deci locuiesti in Ro? In ce oras ca sa ne dam si noi seama.

| BlackLight1987 a răspuns:

Unde vrei sa iti cauti chirie? In ce oras?