| Cipssss a întrebat:

Salutare, am si eu o problema cu sistemul de operare al Pc-ului meu daca pot spune asa. Treaba sta in felul urmator: am instalat win7 ultimate x64 acum 6 luni aproape si de vreo 2 luni pe desktop imi tot apare un folder numit "dumps". Mentionez ca am si antivirus instalat( AVG 2011 ce isi face update zilnic) si acum 3 saptamani am scanat tot pc-ul si am avut in jur de 30 virusi localizati in recyclebin, dintre care au fost curatati toti mai putin 2 care nu i-a putut face nimic antivirusul. In legatura cu folderul dumps daca il sterg si golesc cosul in urmatoare zi apare din nou dupa ce aprind Pc-ul la un interval de 1H. De 2 zile insa nu l-am mai sters si a aparut in el un fisier cu numele "f5c6fb99-bce4-425c-a80e-60db0c29f2c8.dmp" 140KB. Intrebarea este urmatoarea: Ce este acest folder ce apare pe desktop este ceva de la windows sau AVG? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| traveler a răspuns:

Nu este de la antivirus, este o raportare ce ti-o face tie windosul, adica ati arata o problema aparuta etc.Cauta si instaleaza un program de curatare windows, exemplu regcleaner si iti va rezolva problemele.Succes