| liviugeorgescu123 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti cat trebuie sa platesc pentru cazarea la camin la Academia de Studii Economice Bucuresti?
De asemenea, imi puteti spune daca se dau burse sociale? Si daca se dau, care e valoarea acestora?

1 răspuns:
| JustmeSorin a răspuns:

Salut. Pentru cazarea la camin trebuie sa platesti aproximativ 100 de lei pe luna.
Bursele sunt de mai multe feluri:
-bursa sociala: 350 de lei
-bursa de merit:450 de lei
-bursa de studiu: 550 de lei
Si mai sunt doua, una de 800 de lei si una de 1000 de lei, dar astea nu poti sa le iei din primul an; se acorda pentru cercetare si alte chestii.
Nu sunt sigur 100% de sume, insa asa am citit undeva (nu mai stiu unde) acum ceva timp.
P.S: Si eu dau la Ase. Esti in clasa a XII-a? La ce facultate vrei sa dai din cadrul ASE? Funda?