| valigi a întrebat:

Am sa trec direct la subiect, deci folosesc Kdenline (program de editatare) si nu pot adouga text pentru ca atunci cand dau pe background ca sa vad videoul unde sa pun textul, nu-mi arata nimic in afara de negru si nu intelege de ce si in toate tutorialele toti selecteaza pe background ca sa vad videoul si sa puna textul unde vor ei, dar la mine e ca si cum nu-l vede, tin sa precizez ca filmez cu OBS.
Daca sunt persoane care folosesc si ei sau au intampinat aceeasi problema, pls i need help laughing).
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Eu folosesc Resolve varianta gratuita,
dar daca nu vrei ceva atat de complex, recomand sa incerci Shotcut.

L-am incercat si eu in trecut, stiu ce poate, e peste Kdenlive din toate punctele de vedere.

Mai jos e un scurt tutorial pentru lucrul cu text, programul nu e cu mult mai complex decat Kdenlive, insa foloseste mai bine resursele calculatorului.
https://www.youtube.com/watch?v=563nTLLgSAw