| LION00 a întrebat:

Salutari! Am si eu o problema, azi m-i s-a aprins martorul rosu la ulei si mi s-a oprit motorul iar nivelul pe joja la ulei era aproape de normal. Am mai pus putin ulei am pornit am mai mers 100 de km dupa care iar m-i s-a aprins si din nou m-i s-a oprit motorul. Am mai stat putin si am verificat uleiul era de nivel normal si am pornit mergand cam 80 de km si am ajuns acasa iar pe drum nu mi sa mai oprit. Stau si ma gandesc ce poate fii atunci cand voi merge iar cu masina...si am doar 8000 de km cu uleiul.

Sa fie din ulei oare? Am pus Castrol Magnatec Diesel 10W-40.

Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai ai citit in carte ce ulei e recomandat pentru motorul tau? Tu vrei sfaturi da nici ce masina ai nu ai spus!

| LION00 explică (pentru K0sti):

Am vw golf 4 dar lasa ca am rezolvat problema...