| Anomim2025 a întrebat:

Sunt student.

Am luat un bilet de tren pentru data de 4 ianuarie și aș vrea să iau și pentru 5 ( același tren și aceași oră ). Este posibil sa intervină ceva pe 4.

Se poate?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Dar cel mai bine ar fi sa le iei in zile diferite fiind vorba de aceeasi ora si aceeasi destinatie. Adica nu stiu exact regula de eliberare a biletului, daca se pot elibera mai multe in aceeasi zi dar sa fie cu plecare in zile diferite.
Asta daca esti student.

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Sigur, chiar si gratis poti lua (daca esti student ai voie la 2 bilete -dus si intors-pe zi).

| Anomim2025 explică (pentru Bondarel99):

Nu am știut. Mulțumesc.
Dar la casa de bilete nu se aplică greu de spui tu. De multe ori femeile de acolo au un comportament scârbos când vine vorba de gratuitatea la studenți

| Bondarel99 a răspuns (pentru Anomim2025):

Eu nu am vazut asa ceva.
Stiu si multi studenti care fac naveta cu trenul si isi cumpara deci bilete de 2 ori pe zi.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Anomim2025):

Dar cel mai bine ar fi sa le iei in zile diferite fiind vorba de aceeasi ora si aceeasi destinatie. Adica nu stiu exact regula de eliberare a biletului, daca se pot elibera mai multe in aceeasi zi dar sa fie cu plecare in zile diferite.
Asta daca esti student.

| Shimozukushiki a răspuns:

Vezi că poimâine ai plecarea!