| anonim_4396 a întrebat:

Un african care are viza facuta aici in Spania,nu mai are rezidenta,are pasaport,poate calatori in Romania, pe cale terestra?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu este cetățean al UE, și nu este, are nevoie de viză pentru a intra în RO.

| Dismally a răspuns:

Nu poate intra in Romania fara viza.

| relian a răspuns:

Ai mai intrebat de africanca ta de cateva ori,diverse chestii,acu vii cu altceva,nici acum nu este clar ce vrei sa stii,asta pentru ca nu ai spus cum sta acum.
Pasaport are tata lumea,un de asta fugit de acasa laughing scuze venita cu viza in UE sta pe durata vizei.
Tu vad tot ii tragi nu mai are rezidenta,cei aia nu mai are rezidenta?
Daca are viza si este valabila,n-are nic o treaba,cel putin pe teritoriul UE ori spatiu ala Schengen, de RO nu stiu sigur, poti intreba la ambasada.

Dar daca are viza expirata, banui ca asta ai vrut sa spui nu mai are rezidenta, deci daca viza este expirata africanca deja este ilegal acolo, daca o agata careva interdictie scrie pe fundu ala al ei mare si bombat happy