| Girly97 a întrebat:

Am nevoie de pasaport pentru a calatori in Spania?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu ai nevoie de pașaport pentru Spania, ci doar de carte de identitate. Pentru că Spania este o țară membră a Uniunii Europene.

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu zic sa mai stai linistita perioada asta cu placarile nu de alta dar tu te duci sa vizitezi si te intorci cu coronavirus si mai infectezi si pe altii, nu iti doresc am spus un scenariu potential.
Deci eu te-as sfatui sa nu incepi cu Spania ci cu Romania, stiu ca suna mai cocalar asa dar am o situatie si eu si multi altii de aici de altfel care ne-ar permite sa facem turul lumii, si ce crezi ca merg asa aiurea in tari straine doar ca sa le vizitez? nu.
Desi am fost in cateva, dar cu situatia actuala pe nivel mondial eu asta sta chill.
Vrei sa vezi ceva frumos ai la tine in tara munti, podisuri, mare toate formele de relief, fusei si in Spania si nu m-a dat pe spate mai nimic, doar stadionul lui Fc Barcelona laughing fusei de asemenea si pe insulele lor canare, ibiza etc dar in opinia mea niciun peisaj nu merita sa iti risti sanatatea in momentul acesta.
Asa ca dragi romani si romance lasati-o mai usor cu calatoriile nu de alta dar faceti belea si altora cu plecarile voastrewinking
Daca nu e musai sa pleci adica ceva urgent eu nu vad de ce nu ai amanao la anul!
Pasaport nu ai nevoie ci doar de buletin, cu buletinul poti calatori in orice stat membru UE.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, de ce ai avea nevoie?

| Girly97 explică (pentru suntserios):

Pentru ca nu am mai calatorit pana acum.

| Andreeush a răspuns:

Nu ai nevoie însă nu se știe niciodată.
Cel mai bine ar fi să ai pașaport.

| Digikey a răspuns:

Daca decreteaza si ei stare de urgenta, doar o matura zburatoare te mai poate ajuta.

| Digikey a răspuns (pentru Digikey):

Exact ce spuneam. Spania si-a inchis granitele.

https://stirileprotv.ro/......-7-00.html