| Fumiko a întrebat:

Voi cum va pregătiți pentru Bac (la toate cele 3 materii) și ce ați vrea să pice la romana la subiectul 3? Eu sper sa pice poezie e cea mai ușoară pentru mine.

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Nu ma pregatesc ca l-am luat mai de mult.

Cum m-am pregatit? Inainte cu 1 saptamana la romana am citit toate comentariile si la matematica si informatica eram fara griji oricum. Invatam constant si erau floare la ureche.

| Fumiko explică (pentru Ineys):

Fain de tine măcar ai scăpat de un stres

| WID a răspuns:

Cum ma pregatesc? Hm...
La matematica lucrez constant cate 3 ore pe zi. Fac asta din clasa a 9-a si acum sunt a 12-a.
La romana nu invat nimic, absolut nimic. Subiectul I si II sunt foarte usoare, la subiectul III nu vreau sa invat nimic, ma pis pe comentariile lor.
La cea de a 3-a proba, proba la alegere, am ales informatica. La fel, cate 3 ore pe zi. Cu alte cuvinte, 6 ore scoala, 6 ore de lucrat, 7 ore de somn, 2 ore pentru baie/alte lucruri si 3 ore joc vreo 3 competitive pe CS:GO. Cam asa arata o zi din viata mea la momentul actual.