| ZuBby a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri despre iarna.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| cristianorudi7 a răspuns:

Du-te pasare in zbor la mine in dormitor si vezi daca mi-a adus iubitu’ martisor laughing

Mosule pe e`mail pari cam indiscret vrei sa afli despre mine tot ce e secret
If a big fat man creeps into your bedroom one night and stuff's you into a bag, Then don't worry 'cause I told Santa I want you for Christmas.

Aho, aho, prieten bun...
Care stai pe mess acum...
I-a opreste-te din scris...
Si-asculta ce-am de zis...
Chiar de esti cu DND...
BE RIGHT BACK sau BRB...
Sper sa nu imi dai ignore...
Ca iti spun un plugusor...
N-am intrat sa te stresez...
Am intrat sa iti urez...
La Multi Ani si fericire...
Liste de id-uri pline!
Sarbatori fericitee!

Va informez că incepand de maine sunt dispus sa va primesc cadourile de Craciun. In felul acesta sper sa poata fi evitata aglomeratia din preajma sarbatorilor si statul la coada pentru a mi le inmana! Multumesc pentru intelegere.

Mosh Craciun, fii mai bun, fii adevarat...(daca nu vei fi impuscat)!

Meri-n crishma!

astazi e ziua mea zi frumoasa ca mine... o sa-mi trimit ghiocei si multe beri laughing

De Craciun fii mai bun... dar eu tot rea raman

sarbatori flescaite!

Undeva acolo departe unde e frig si zapada multa Mos Craciun exista!

a venit craciunul
a venit, copii.
este plin cu daruri
si cu bucurii.
a venit cu fete
pentru baietei
si cu pansamente pentru vanatai
cu multe pastilute
pentru cei gripati
cu vreo doua palme
pentru retardati!

spune-i anului ce vine sa-ti aduca numai bine si mai spune-i sa-ti dea tot ce vrea inima ta, sanatate, fericire si la multi bani, la anul si la multi ani!

anul nou sa va aduca un strop de fericire, un strop de iubire, un strop de noroc si daca se poate toate la un loc. la multi ani

plecata pana la Mos Craciun... avem niste afaceri de rezolvatbig grin

Sub cetina din brad, in casa,
Un dar, o mica bucurie.
Si chiar de nu va fi sa fie,
Nu te intrista,
Primeste aceste ganduri,
Ca dar din partea mea

Cand ultimele zile cad, Din miile de calendare, Se-aprind stelute-n crengi de brad, Ca semn de mare sarbatoare, Cand toti ureaza celor dragi, Cuvinte de iubire, La fel va urez si eu acum: MULT NOROC SI FERICIRE! CRACIUN FERICIT!

Ai grija sa nu calci pe cioburile de la sampanie ca te spargi in figuri laughing!

Sculati gazde nu dormiti. vremea e friguroasa cu polei in zonele de munte rolling on the floor

| Dazzle a răspuns:

Aho, Aho
Copii si frati,
Stai putin sa nu plecati
Mai aveam ceva de spus
Voi acasa nu va-ati dus?
Si ca prostii m-ati crezut
V-ati oprit cand eu v-am spus
Hai plecati la cuibusoare
Mai mancati niste sarmale
Si la nani sa plecati
Toti acum s-ascultati
La multi ani!
Si la multi bani!
Si mereu sa impartiti,
Ca si voi o sa primiti! La anul si la multi ani!

in gradina linga strada sade omul de zapada l-am facut cu mina mea din covorul alb de nea chiar de ninge chiar de e ger eu ma joc frumos cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

. De Craciun fii mai bun…. dar eu tot rea raman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu eu ea suntem o perechelaughing)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine iarna nom caciula ce sa-mi pun in cap...

| Douapuncteicsss a răspuns:

"Florile primaverii sunt visele iernii, povestite dimineata, la micul dejun al ingerilor."
Khalil Gibran

"Iarna este cu adevarat rece pentru cei ce nu pastreaza amintiri fierbinti."
Anonim

"Iarna ingerii naparlesc. Fulgii din aripile lor coboara pe pamant, dar, pentru ca nu apartin acestei lumi, nu rezista mult si se topesc."
godessdiana88

"Niciodata vocile nu sunt atat de frumoase ca intr-o seara de iarna, atunci cand apusul aproape ca iti ascunde trupul, iar cuvintele par a se naste de nicaieri, cu o nuanta de intimitate rar intalnita in timpul zilei."
Virginia Woolf

"Culoarea primaverii se regaseste in flori, cea a iernii o poti afla doar in imaginatie."
Ward Elliot Hour

"Primavara, vara si toamna ne umplu sufletele de speranta; numai iarna ne readuce in minte adevarata conditie umana."
Mignon McLaughlin

"Sufla, sufla cu putere, tu, vant de iarna,
La fel de rece precum a oamenilor nerecunostiinta."
William Shakespeare

"Antistenes spune ca, in unele regiuni indepartate, frigul este atat de atroce incat cuvintele ingheata imediat cum sunt pronuntate, si au nevoie de oarece timp pentru a fi dezghetate de caldura si a putea fi auzite.In acest fel, se poate intampla ca unele cuvinte rostite in vreme de iarna sa fie percepute abia atunci cand vine vara."
Plutarh

"Ninsoarea iernii ne aseaza in ghiozdanul sufletului un nou caiet, cu toate paginile albe, gata de a fi inceput odata cu noul an."
godessdiana88

"Pentru a-ti scurta iarna, imprumuta niste bani pana in primavara."
W.J. Vogel

"Uneori, destinul nostru se aseamana cu cel al unui pom in iarna.Cine ar putea sa creada sa creada ca acele ramuri golase vor inverzi si vor purta din nou flori? Noi speram, insa, si stim cu siguranta ca asa va fi."
Johann Wolfgang von Goethe

"Imi plac aceste zile reci, cenusii de iarna.Astfel de zile iti permit sa iti savurezi o autentica stare de melancolie."
Bill Watterson

"Rasul reprezinta soarele care alunga iarna de pe fetele oamenilor."
Victor Hugo

"In timpul iernii, idealurile si telurile ni se cristalizeaza in forme de gheata dure si agresive.Ce pacat ca, odata cu sosirea primaverii, ele isi pierd vigoarea si se transforma in apa de ploaie."
godessdiana88

"Pentru omul neinstruit, batranetea inseamna o iarna; pentru cel invatat, varsta tarzie este un anotimp al recoltei."
Talmudul

"Daca nu ar fi iarna, primavara nu ar fi atat de placuta : daca nu am trece din cand in cand prin perioade neprielnice, prosperitatea nu ar fi atat de binevenita."
Anne Bradstreet

"Hei, vantule, daca iarna a venit, inseamna ca primavara nu este departe."
Percy Bysshe Shelley

"In mijlocul iernilor inghetate am invatat ca exista in mine o vara fara putinta de invins."
Albert Camus

"In anotimpul insamantarii invatam, in cel al recoltei oferim lectii, iar in cel al iernii ne bucuram."
William Blake

"Iarna englezeasca se sfarseste in iulie,
Pentru a reveni in august."
Lord Byron

"Nici o iarna nu dureaza o vesnicie; nici o primavara nu isi lasa mult timp asteptata sosirea."
Hal Borland

"Uita-te in jur, cuprinde cu privirea toata aceasta stearpa campie si observa ca chiar si acum, intr-o zi de iarna, umbrele se intind pe pamant cu o magica frumusete. Iata, acesta este felul in care natura ni se arata! Cele mai frumoase lucruri din viata, Tom, sunt simple umbre; ele isi fac aparitia si dispar la fel de repede ca si cele lasate de o zi de iarna."
Charles Dickens

"Necazurile aduna oamenii laolalta si fac sa se iveasca frumusetea si armonia in relatia dintre ei; la fel precum iarna creeaza flori de gheata pe ferestre, flori ce dispar odata cu sosirea caldurii."
Soren Kierkegaard

"O singura vorba buna poate dezgheta trei luni de iarna."
Proverb japonez

"Toamna este o vreme a promisiunii pentru ca ai asa de putin de facut pe parcursul ei, sau intrucat iti poti permite sa gandesti ca poti lenevi in acest fel."
Stanley Crawford

"Orice drum isi dubleaza lungimea pe vreme de iarna."
George Herbert

"Mai intreb daca nudismul este cu adevarat o religie, de vreme ce pe timp de iarna toti adeptii lui devin ateisti."
Will Rogers

"Iarna moare in primavara, pentru a renaste odata cu toamna."
Marche Blumenberg

"Iarna fie te musca cu dintii ei ascutiti, fie te biciuieste cu coada ei aspra."
Proverb

"Iarna este anotimpul in care oamenii incearca sa isi pastreze casa la fel de calda ca si vara, atunci cand se plang de prea multa naduseala."
Anonim

"Atunci cand zapada se asterne peste pamant, imi pot inchipui ca pasesc peste nori."
Takayuki Ikkaku, Arisa Hosaka si Toshihiro Kawabata

"Iarna poate salasui doar in mintea mea, dar o primavara eterna imi stapaneste sufletul."
Victor Hugo

"Lasati-ne sa ne indragostim de iarna, caci ea este primavara geniului."
Pietro Aretino

"Cred ca imbracamintea de iarna aduce oamenii mai aproape unii de ceilalti. Iti recuperezi o pereche de manusi si un fular din fundul unei debarale, le speli si, apoi, le porti pana le pierzi. Apoi, altcineva face acelasi lucru." Adrian Grenier

Iarna nu este, de fapt, un anotimp, ci o ocupatie."
Sinclair Lewis

"Atunci cand sunt fericiti, oamenii nu mai baga de seama daca in jurul lor stapaneste vara sau iarna."
Anton Cehov

"Desi suntem atasati de lunile calde de vara, iarna ne formeaza caracterele si scoate la iveala tot ce avem mai bun in noi."
Tom Allen

"Iarna este modul naturii de a spune "Inalta-ti spiritul"."
Robert Byrne

"Iarna este vremea confortului, un timp potrivit pentru o mancare buna si caldura din casa, pentru atingerea unei maini prietenoase si o discutie in jurul focului; ea este cea mai buna perioada pentru a sta in casa."
Edith Sitwell

"Iarna, un anotimp al asteptarii, o vreme potrivita pentru reinvierea amintirilor de aur si lansarea intr-o calatorie sentimentala, un timp in care te poti bucura de fiecare ora."
John Boswell

"In timpul iernii gradina se plictiseste de mine…Din aceasta cauza, ea prefera sa adoarma pentru o vreme."
Céline Blondeau

"Lucrurile care imi par josnice nu ma afecteaza.Ele fac parte din natura omului, la fel precum frigul este asociat cu iarna."
Andre Malraux

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iarna, fluturii de gheata danseaza deasupra plaiurilor, dar se topesc fiindca nu apartin acestui vis trecator! sper sa-ti fie de folos happy

| Scumpicuta2000 a răspuns:

Vino langa mine imbratiseaza-ma ca e iarna si mie frig puppy dog eyes

| larisapopescu32 a răspuns:

REDUCERI HAINE -80%

Intra pe http://nshop.cabanova.com/haine-reduceri.html

Haine de la 15 LEI

*A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

*Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….

*Vorba multa……..saracia omului…

*Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?

*Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

*Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!

*Domina ca sa nu fii dominat!

*Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…

*Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…

*Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…

*Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.

| lolaa123 a răspuns:

Fiecare fulg de nea este o declaratie de dragoste neexprimata.