| Constantynn a întrebat:

1.Cine joaca League of Legends?
2.Este misto jocul, spuneti-mi si mie.
3.Sa imi dati si mie siteul va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

League of legends este un joc ok, gen strategie combinat cu arena.
Te poti inregistra pe siteul lor: "https://signup.leagueoflegends.com/ro/signup/index "

Sau ma poti ajuta pe mine cu un referral si sa te inregistrezi pe siteul http://signup.leagueoflegends.com/? ref=51405c619d3fc009624307 si iti pot da sfaturi in joc si sa te ajut sa inveti sa joci.

Jocul e ceva de genul : In fiecare saptamana ai un set de campioni gratis cu care poti juca. Exista mai multe moduri de a juca, 3v3, 5v5, dominion, aram.Cand castigi un joc primesti bani cu care poti cumpara eroi sau rune(statusuri in plus). Accountul tau are un level 1-30.In fiecare meci incepi cu level 1 sau 3(aram sau dominion) si ai diferite obiective de facut, la 3v3 si 5v5 trebuie sa le distrugi nexusul(baza inamicului), care este protejata de turnuri si inhibitoare(case care fac nexusul si turnul(3v3) sau turnurile(5v5sau aram) nexusului neatacabile.Ca sa castigi trebuie sa distrugi turnurile, inhibitoarele si la final nexusul.La inceputul fiecarui joc incepi cu level 1(sau 3 la aram si dominion) si gold cu care iti cumpara iteme.Fiecare campion are un set de abilitati, Q-W-E-R si o pasiva desi alti au mai multe, ca si Elise/Jayce/Nidale, etc. Pe langa cele 4 skilluri pe care le poti avea cand faci level cu campionul ales in timpul jocului, Q-E fiind abilitatile normale iar R find cea mai puternica vraja(in general) care o poti upgrada numai cand faci level 6-11-16 de trei ori.Cu campionul ales intri in joc, cumperi iteme si(la 5v5) exista 3 laneuri,mid top si bot,La un interval de secunde, minioni vor veni.Tu trebuie sa omori minioni si pe ceilalti inamici, turnurile, inhibitoarele, nexusul ca sa catigi.In joc exista peste 100 de campioni. Dupa ce castigi un meci, primesti xp ca sa-ti cresti nivelul contului si ip sa-ti cumperi campioni.Mai poti cumpara skinuri,aspecte diferite pentru campioni sau costume noi,ca sa zic asa...Cel mai bine este sa-ti faci cont si sa joci,jocul are tutorial. Daca vrei iti poti face cont pe referral-u meu,m-ar ajuta, poate si pe tine, etc. daca nu, este ok, bafta sper sa te distrezi la lol.

1 răspuns:
| Andr3y25 a răspuns:

1)Joc eu
2)Da este frumos, daca iti plac jocurile MOBA (Massive Online Battle Arena)
3) scrii pe google ''league of legends" si dai chiar pe primul.