| GhelmeciAndreiMihai a întrebat:

A jucat cineva pe ps5 sau ps4 fifa cu tastatura? Se poate juca un om pe joystik si unul pe tastatura?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cel care ar juca dupa tastatura ar fi in dezavantaj in opinia mea la un joc fifa optimizat PENTRU CONSOLA! daca era varianta de PC atunci era altceva!
La fel sunt si anumite jocuri de PC care desi le pui controller nu e la fel de simplu ca aceleasi jocuri lansate pe consola, unde controlul pare mult mai simplu cu controllerul consolei, de ce? din cauza optimizarii!
Dau si un exemplu am jucat FallOut 4 pe PC si pe consola, pe PC datorita mouselui aveai AIM mult mai rapid si mai bun, pe consola greoi...
Acelasi joc jucat pe PC cu controller, era mult mai greu decat pe consola cu controllerul consolei...
Deci depinde de optimizare, de skillul jucatorului si mai ales e genul jocului, un shooter e mai greu de jucat cu controller decat cu mouse zicwinking

Cand eram un copil jucam o anumita FIFA, nu imi mai aduc aminte exact care titlu, stiu ca jucam la dublu, mergea sa joci unul din MOUSE si unul din tastatura, cel din mouse lua mereu bataie, pentru ca era greu sa alergi jucatorii din mouse laughing

| Wr3nch a răspuns:

De ce au juca de pe tastatura cand poti juca de pe un al doilea joystick?