| ellutza a întrebat:

Ajutoorr am instalat No script pentru mozilla firefox si innebunesc. mi-a blocat tot, tot. Pagina de facebook blocata, pe alte site-uri nu ma pot uita tot e blocat. Cum Dumnezeu sfantu dezinstalez porcaria asta? l-am luat de pe pagina mozilla pentru ca vroiam ceva antireclame, dar nici chiar asa.Am dezinstalat mozilla si am instalat inapoi dar e tot acolo. Iar in control panel nu apare. Pls help

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deschide Mozilla Firefox, intra in Unelte/Suplimente/Extensii, dai clic stanga pe No script si apoi Elimina.
Pentru a bloca unele reclame poti folosi AdBlock. Numai bine!

2 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Nu-i suficienta o dezinstalare clasica, raman urme.
Instaleaza revo uninstaller si dezinstaleaza mozilla cu el pentru ai sterge si intrarile in registrii.
Mai inainte insa (pentru vista si win 7) C\users\contul tau\in bara de instrumente clic tools\folder options\view\bifezi show files...\apply\ok.\acum deschizi folderul AppData\local, stergi folderul mozilla.Inapoi in AppData\roaming\stergi folderul mozilla. Verifici si in program files ca mozilla sa fie sters, apoi poti reinstala browserul.

| daniel77 a răspuns:

Asa am patit si eu odata cu un program la fel nu aparea in control panel dar hotii astia de pe net i-au pus doua nume si era ascuns sti ce am facut? am reinstalat windows din nou norocul meu ca am cumparat laptopul cu windows incorporatsi cand aprind computerul e de ajuns sa apas f8 si intru in meniul calculatorului incearca asa mult succes