| Sergiu1121 a întrebat:

Ajutor coordonate metin2.
Cum schimb coordonatele de inceput ( ex: cand imi fac caracter ma da pe pod sau cand dau reseteaza in oras ) unde le gasesc?
Metin2 Metin2 Metin2 Metin2

1 răspuns:
| Arthiom a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei sa spui; la inceput intrebi daca poti schimba pozitia de spawn la metin2, iar dupa intrebi care sunt acele coordonate de spawn. Oricum ar fi, daca nu ai propriul sv de metin2 e imposibil sa schimbi coordonatele de inceput si de respawn in oras, chiar si daca detii un sv de metin2 este destul de greu. Iar daca vrei sa stii care sunt acele coordonate, le gasesti in start_position.cpp