| Mirceadumb a întrebat:

Am cumparat acest laptop https://www.pcgarage.ro/......sh-silver/

Pe Youtube arata ca pot sa joc cs:go cu 50-55 fps, dar eu debea ating 25-30 fps cu toate setarile pe low. nu inteleg ce setari mai trebuie facute. In videourile de pe Youtube este exact laptop cu aceleasi componente cu placa video integrata (Intel hd grafics 620), numai ca ei ating 55-60 fps iar eu doar 25-30

2 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Ai instalat ultimele drivere? Oricum, desi este i5, e un laptop, este mediocru. Fara placa video dedicata nu prea faci multe in gaming. Cel mai probabil erau fake clip-urile pe care le ai vazut. Incearca si sa schimbi rezolutia si sa stai cu el la incarcat.

| Farkas_Octavian_Marian_1981 a răspuns:

Instaleaza ultimele drivere! Sau schimba windowsul daca ai 8 sau 10 schimba-l in 7. Si ultima sugestie ar fi sa scrii la launch game comenzile astea
-novid -high -no3d9ex1 -nojoy. Cu placere!