| bogdyZ a întrebat:

Am febra si am nasul infundat, si azi imi scazuse febra, dupa ce am stat afara vreo 2 ore si m-am intors in casa iar mi-a crescut, imi frige si fata si spatele. Credeti ca cu cat ies afara mai mult cu cat imi trece mai greu raceala?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Cu cat stai mai mult cu atat mai rau!
mergi de indata la medicul tau de familie pentru un consult!
de indata!
nu este normal sa iti arda fata si mai ales spatele, adica sa ai febra si semnele unei infectii

pana atunci numai iesi aiurea in frig, ia un paracetamol la 4 ore sau ibuprofen, poti lua 1 paracetamol acum si peste 4 ore 1 ibuprofen -nu lua mai multe pastile de odata nici 6 paracetamol pe zi sau 6 ibuprofen-sunt toxice! bea ceaiuri caldute, mananca ceva!
daca ai miere de albine in casa, o lingurita sau doua pe zi, foloseste orice sursa de vitamina C ai la indemana -de preferat suplimente cu vitamina C caci acelea au o cantitate mare de vitamina C

suna-ti medicul de familie maine de urgenta si intreaba-l pana la consult ce sa cumperi de la farmacie!