| ChristianT a întrebat:

Acum doua zile am stat afara pana tarziu si mi-a fost frig.A doua zi m-am trezit cu febra si slabit.Curios era ca nu aveam nasul infundat si nu ma durea in gat.Astazi mi-a trecut febra, dar tot ma simt slabit.Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este vorba de o răceală, care, evident, încă NU ţi-a trecut!

Mergi la medicul de familie pentru consult/confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Toate cele bune şi multă sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e obligatoriu sa ai nasul infundat sau sa te doara in git (pe mine nu ma doare niciodata) cind racesti. Febra este simptomul clar. Esti racit rau. Ceai cu lamiie si paracetamol. Daca nu iti trece azi, mergi la medic dimineata.